Co powinien zawierać porządny kalendarz książkowy?

ByDaniel

Co powinien zawierać porządny kalendarz książkowy?

 

Kalendarz książkowy to świetny sposób na uporządkowanie codziennych zajęć. W przeciwieństwie do wersji ściennych pozwala zapisać wiele informacji, o których da się zapomnieć w ciągu dnia. Dobrze zaplanowany dzień pozwoli oszczędzić czas, dzięki czemu można cieszyć się spokojnym wieczorem. Kalendarze książkowe posiadają ponadto mnóstwo wartościowych informacji. Które z nich najlepiej sprawić sobie na nowy rok?

Praktyczność kalendarza

Kalendarz książkowy (https://www.taniaksiazka.pl/kalendarze-ksiazkowe-c-11000_11035.html) dzięki osobnym rubrykom pomaga zaplanować osobno każdy dzień. Nie może on być zbyt mały, bo zmieści się w nim zbyt mało informacji. Rubryki często podzielone są na poszczególne godziny, co zwiększa efektywność planowania. Wiele osób przesuwa dane obowiązki na wieczór, przez co mają zajęty cały dzień. Dzięki wykonaniu zadań z wyprzedzeniem mają więcej czasu dla rodziny i znajomych. Być może bez kalendarza byłoby to niemożliwe.

Kalendarze książkowe nie powinny być także zbyt duże. Dobrze, kiedy mieszczą się w aktówce albo torebce. Duże księgi mogą zajmować sporo miejsca i być ciężkie. Spowoduje to, że z czasem się je porzuca na korzyść lekkiej i przestronnej torby. Warto wyciągać kalendarz każdorazowo na biurko, od razu po wejściu do miejsca pracy lub w domu. Dzięki temu, że stale będzie leżał w pobliżu – częściej się po niego sięga. Trzeba go też sprzątnąć z biurka, więc nigdy nie zostanie zapomniany (w przeciwieństwie do aplikacji w telefonie).

Ważne informacje

Kalendarz książkowy może być źródłem wielu praktycznych informacji. Dostarczą one oczywiście wiedzy o datach, imieninach czy ważnych świętach. Oprócz tego jednak posiada m.in. ważne numery telefonów. Bywają potrzebne, jeśli akurat nie ma dostępu do danych mobilnych lub Wi-Fi. Nie zabraknie też numerów kierunkowych do innych państw czy regionów Polski.

W kalendarzu można znaleźć przeliczniki różnych jednostek. Bywają przydatne za granicą, kiedy szybko trzeba przeliczyć daną miarę. W planowaniu drogi pomagają mapy, jeśli nie ma się dostępu do GPSu lub Internetu. Kalendarze książkowe przydają się też w komunikacji miejskiej, jeśli akurat nie ma czegoś do czytania, a wyładowała się komórka. 

 

About the author

Daniel administrator